Státní technická knihovna
Úvodní stránka | Novinky | Kontakt | Obsah | Výstavba NTK | Portál STM | Nabídka práce | Uživatelské konto | Nápověda | English

On-line katalogy

Zdroje informací

Nabídka služeb

Informace o knihovně

Novinky

30. 12. 2004 Státní technická knihovna přeje všem svým uživatelům hodně štěstí a úspěchů v roce 2005.

PF 2005

9. 11. 2004 EZB Elektronická knihovna časopisů (EZB)

Přístup k plnotextovým odborným elektronickým časopisům v rámci Státní technické knihovny mohou nyní uživatelé STK využívat prostřednictvím Elektronické knihovny časopisů (Elektronische Zeitschriftenbibliothek, EZB). Služba nabízí efektivní využití vědeckých a akademických časopisů zpřístupňujících plné texty prostřednictvím internetu a snadný přístup z jednoho místa ke všem plnotextovým odborným elektronickým časopisům, které má STK předplacené.

17. 9. 2004  Akce Státní technické knihovny v Týdnu knihoven (4.-9. 10. 2004):

Průkazy na půl roku zdarma
(pro nové uživatele STK)

Volný vstup do všeobecné a počítačové studovny STK
(pro všechny - a ještě dodejme, že do referenčního střediska je volný vstup, tedy i bez průkazu, po celý rok)

Zahájení cyklu školení pro širokou veřejnost
(ve středu 6. 10. 2004)
14.00-15.00 Elektronické služby STK,
15.00-16.00 Portál STM (Science, Technology, Medicine)

Exkurze
(v pondělí 4. 10. od 15.30 hod. a ve středu 6. 10. od 16.30 hodin pro všechny, kdo se chtějí o STK něco dovědět - sraz zájemců je v šatně STK)

Informace o "Knihovním náměstí" najdete na plakátku (ve formátu PDF).

 
13. 7. 2004  Rekvalifikační knihovnický kurz Státní technické knihovny 2004/2005

Státní technická knihovna připravila rekvalifikační knihovnický kurz na úrovni středoškolské odborné kvalifikace pro pracovní činnost odborný pracovník knihovnyodborný pracovník v informacích. Kurz je určen pracovníkům i uchazečům o zaměstnání v knihovnách, kteří jsou absolventy středních škol s maturitou neknihovnického zaměření, případně se vzděláním vyšším.
Další informace a předběžnou přihlášku najdete na stránce https://old.stk.cz/rekvalifikace.html.

 

16. 4. 2004  Bezplatný přístup do databází Thomson Gale

Od 18. 4. do 24. 4. 2004 bude v rámci Týdne amerických knihoven uvolněn zkušební bezplatný přístup do 24 databází z nabídky vydavatelství Thomson Gale. Zájemci se v této době budou moci přihlásit k databázím neomezeně, prostřednictvím adresy http://www.gale.com.

 

5. 4. 2004  Výherci kvízu

V pátek 2. 4. vylosoval Ing. Martin Svoboda, ředitel STK, ze 70 zaslaných správně vyplněných kvízů tři výherce - jsou jimi Veronika Pokorná, Vladimír Švanda a Roman Vlk. Výherci získali půlroční volný vstup do počítačové studovny STK, CD ROM STK 2003 a další ceny, které si mohou vyzvednout v hale služeb Státní technické knihovny u Informací.
Gratulujeme!

 

5. 2. 2004  Březen - měsíc internetu v STK

Co Vás tentokrát čeká?

"Dobré hodiny"
Je dobré dívat se občas na stk.cz. V březnu to je ale ještě lepší. Proč? Na www stránkách STK totiž budeme zveřejňovat "dobré hodiny", tedy čas, kdy mohou noví uživatelé Státní technické knihovny získat průkaz na půl roku zdarma.

Do studoven také zadarmo
Jednorázový vstup do počítačovévšeobecné studovny bude v březnu také zdarma. Zdarma bude samozřejmě i vstup do referenčního střediska - jako ostatně po celý rok. Referenční středisko STK je totiž jedinou studovnou, kde nepotřebujete průkaz čtenáře.

Vědomostní kvíz o ceny
Máte pocit, že o elektronických zdrojích a o Portálu STM (Science, Technology, Medicine) víte hodně? Zkuste náš kvíz! V březnu jej najdete na webu STK. Odpovíte-li na všechny otázky správně, postoupíte do slosování o půlroční vstup do počítačové studovny zdarma, CD-ROM STK a jiné ceny.

Školení pro veřejnost - Portál STM, Základy práce s internetem
Chcete se něčemu přiučit? Přijďte na školení o Portálu STM (Science, Technology, Medicine) do školicího střediska Státní technické knihovny. Kdy? Ve středu 10. 3. nebo 24. 3. od 15.00 přibližně do 16.30 hodin. A pokud se chcete seznámit s internetem, přijďte na školení ve středu 17. 3. Podrobnosti a přihlášku najdete na stránce školicího střediska STK

Výstava zahraničních publikací o internetu
Od 22. 3. do 2. 4. 2004 můžete ve všeobecné studovně Státní technické knihovny zhlédnout výstavku zahraničních publikací o internetu připravenou ve spolupráci s firmou Intes.

Exkurze
Historie, služby, zajímavosti - chcete-li se o Státní technické knihovně dovědět více.
Exkurze jsou zdarma, trvají přibližně hodinu. Sraz zájemců v šatně v přízemí.

úterý 2. 3.16.30 hodin
středa 10. 3.13.30 hodin
čtvrtek 18. 3.16.30 hodin
středa 24. 3.13.30 hodin

Přístup k encyklopedii COTO.JE a Dokumentačním databázím ČTK
V rámci Března - měsíce internetu mohou knihovny po celý měsíc nabízet svým uživatelům přístup k Dokumentačním databázím České tiskové kanceláře, encyklopedii COTO.JE a mediální a vědomostní databázi TamTam firmy Anopress IT v celém rozsahu. Tyto zdroje jsou přístupné ze studoven STK.

 

Novinky z roku 2003

Novinky z roku 20021. 4. 2005   referát rozvoje vnitřních a vnějších vztahů a služeb                  Copyright © 2004 Státní technická knihovna v Praze         [CNW:Counter]