Státní technická knihovna
Úvodní stránka | Novinky | Kontakt | Obsah | Výstavba NTK | Portál STM | Nabídka práce | Uživatelské konto | Nápověda | English

On-line katalogy

Zdroje informací

Nabídka služeb

Informace o knihovně

Volné místo na pozici pracovník služeb

Volné místo: pracovník služeb
Podmínky: SŠ vzdělání v oboru knihovnictví, případně vzdělání v jiném oboru s praxí v knihovně, středně pokročilá znalost práce na PC a práce s elektronickými informačními zdroji, důraz na komunikativnost, aktivní přístup k práci, samostatnost, spolehlivost.

Směnný provoz, jednou měsíčně sobotní služba, pasivní znalost angličtiny výhodou.

Nabízíme: Zajímavou práci v odborné specializované knihovně s možností dalšího profesního růstu, smlouvu na dobu neurčitou a výhled práce v moderní budově Národní technické knihovny v Dejvicích.
Platové zařazení dle vzdělání a praxe podle platných mzdových tarifů.
Nástup: 1. říjen 2008
Kontakt: Přihlášky se strukturovaným životopisem zasílejte na adresu:
Ing. Petra Procházková, Mariánské nám. 5, 110 01 Praha 1, e-mail: p.prochazkova@stk.cz
Uzávěrka přihlášek: 31.8. 2008

 

Zapomněli jste svůj PIN a nemůžete se přihlásit do nového vyhledávacího rozhraní?

Před nedávnem jsme zprovoznili nový katalog Aleph (pro Vás je určeno jeho vyhledávací rozhraní OPAC, které naleznete na adrese http://aleph.stk.cz). Co dělat, pokud nevíte svůj PIN? Máme pro Vás jednoduchý návod: místo čísla čtenářského průkazu zadejte své rodné číslo a místo čísla PIN napište číslo průkazky. Nový PIN si pak vygenerujte v sekci „Čtenář".

K tomu, abyste mohli používat OPAC, se nemusíte přihlašovat. Po přihlášení ale máte možnost rezervovat a objednávat si výpůjčky, prohlížet si údaje, které jsou o Vás v knihovním systému uloženy, a ukládat změněná nastavení. Pokud se chcete do OPACu podívat i z domova, stačí k tomu standardní internetový prohlížeč. Podrobnou nápovědu naleznete zde. V případě, že si s něčím nebudete vědět rady, volejte prosím na telefonní číslo 221 663 475.

 

Web Národního úložiště šedé literatury

Webové stránky Národního úložiště šedé literatury byly spuštěny 21.7.2008. Vznikly na základě řešení projektu „Digitální knihovna pro šedou literaturu - funkční model a pilotní realizace", na kterém spolupracuje Státní technická knihovna s Vysokou školou ekonomickou v Praze. Jeho hlavním cílem je návrh na vytvoření Národního úložiště šedé literatury, které bude sloužit jako centrální rozhraní pro vyhledávání tzv. nepublikovaných či polopublikovaných dokumentů. Projekt bude zaměřen na získávání metadat a případně plných textů z oblasti vzdělávání vědy a výzkumu. Více se dočtete na webových stránkách projektu http://nusl.stk.cz.

 

Zkušební přístup do databáze Bentham Science

Státní technická knihovna pro Vás získala dvouměsíční zkušební přístup ke kompletní kolekci 89 titulů časopisů a knih vydavatelství Bentham Science z oblasti přírodních věd, techniky a medicíny. Databáze bude dostupná ze studoven STK od 30. června do 31. srpna.

 

Blackwell Synergy bude součástí Wiley InterScience

Státní technická knihovna pro Vás zpřístupňuje kolekci 411 časopisů Blackwell Synergy z oblasti přírodních věd, techniky a lékařství. V rámci databáze Wiley InterScience je Vám dostupných více než 900 titulů časopisů a vybrané elektronické knihy.

Společnost Blackwell Publishing a John Wiley and Sons se nyní slučují. S platností od 30. června se tedy kolekce časopisů Blackwell Synergy stane plně funkční součástí databáze Wiley InterScience. O víkendu 28. - 29. června budou databáze Blackwell Synergy i Wiley InterScience nedostupné z důvodu přesunu dat.

 

Omezení provozu knihovny

V červenci, srpnu a září 2008 bude částečně omezena otevírací doba knihovny. V této době proběhne první etapa přípravy stěhování fondu do Národní technické knihovny. Omlouváme se Vám proto za případné komplikace a děkujeme za pochopení.

Od 30. června do 31. srpna je otevřeno jednou týdně ve středu v obvyklém čase od 8:00 do 20:00 hodin (hala služeb, všeobecná studovna, reprografie a referenční středisko). V ostatních dnech bude provoz omezen na elektronické služby.

Od 1. do 30. září bude provoz knihovny omezen pouze na všední dny (sobota - zavřeno).

Informace, prodloužení výpůjček a objednávky na lince 222 221 818 v pracovní dny od 8 do 16 hodin.

 

Prodloužení platnosti čtenářského průkazu

Uživatelům, kteří budou mít k 30. červnu 2008 platný čtenářský průkaz STK, prodloužíme jeho platnost o 62 dnů. Prodloužení je automatické a není nutné o ně žádat.

 

Dočasné pozastavení elektronických služeb

Od 3. do 8. července nebude fungovat správa uživatelského konta ani vyhledávání v online katalozích knih a časopisů. V naléhavých případech Vám rádi pomůžeme na telefonu 2 2222 1818.

 

Emerald - kolekce Engineering

Od června 2008 je pro uživatele STK zpřístupněna kolekce Emerald Engineering. Bližší informace o kolekci spolu se seznamem časopisů naleznete zde.

EBSCO - zkušební přístup do tří vybraných databází

Od 19. května do 19. června 2008 nabízí EBSCO bezplatný přístup do následujících databází:
Environment Complete
(obsahuje na 1680 titulů z oboru životního prostředí s archivem sahajícím až do roku 1940. Plný text nabízí asi 650 časopisů a přibližně 100 monografií);

Computers & Applied Sciences Complete (více než 1720 časopisů a dalších referenčních zdrojů v abstraktové formě a přibližně 650 titulů v plném textu z oboru výpočetní techniky a aplikovaných vědeckých disciplín);

INSPEC (téměř 1060 časopisů v plném textu zaměřených na obor fyziky, výpočetní techniky, strojírenství a elektrotechniky).

Jako poděkování za dlouhodobou spolupráci nabízí firma EBSCO neomezený přístup do databází
Library, Information Science & Technology Abstracts (LISTA)
GreenFILE (obsahuje na 600 titulů z oborů ekologie a ochrany životního prostředí; některé tituly dostupné v plném textu).

Prezentace databáze Emerald

Státní technická knihovna ve spolupráci s Emerald Group Publishing Limited si dovoluje pozvat všechny zájemce o prezentaci "Emerald databáze - víc než jen obsah" na středu 21. května 2008 v 10:00 hod do Školicího střediska. Bližší informace včetně on-line přihlášky zde.

 

Pozvánka na konferenci METLIB

Zveme Vás na pátek 6. června na odbornou část konference Sekce metropolitních knihoven (METLIB) do Malého sálu Městské knihovny v Praze. Konference probíhá v anglickém jazyce a není překládána.

PROGRAM

09:00-10:00 - ENRICH: Towards an International Digital Library of Manuscripts - Adolf Knoll (Ředitel pro vědu, výzkum a mezinárodní vztahy, statutární zástupce generálního ředitele Národní knihovny)

10:00 -10:30 - Digitization and Project HISPRA in Municipal Library of Prague - Eva Měřínská (Vedoucí Oddělení digitalizace Městské knihovny v Praze)

10:30-12:00 - Engaging and Inspiring our Communities - 2008! - Deborah Jacobs (City Librarian; Seattle Public Library, USA); Re-imagine the Library. Mutual Infusion between the Net Library and the Library; Net - Inga Lunden (City Librarian; Stockholm Public Library, Švédsko)

14:30-16:00 - Mainstreaming Library 2.0 - realigning public Libraries - Christine Mackenzie (CEO; Yarra Plenty Regional Library, Austrálie); Designing Library Buildings for Everyone - Kathleen Imhoff (Director/CEO; Lexington Public Library, USA)

16:00-16:30 - Rare prints collection of the MLP - Anna Rybáková (Úsek vzácných fondů; Městská knihovna v Praze)

16:30-17:30 - Možnost shlédnutí výstavy z fondu MKP - úseku vzácných tisků: Záchrana a restaurování vzácných tisků po povodni (mezi exponáty bude i Pražská Bible a další zajímavé tisky)

Pokud Vás program zaujal a chcete se zúčastnit, přihlaste se prosím do 27. května e-mailem na adresu metlib@mlp.cz, účastnický poplatek činí 350 Kč.

Další informace zde.

 

NOVINKA: OBOROVÁ BRÁNA TECH

Státní technická knihovna je garantem nové oborové brány TECH, která je nástupcem Portálu STM a je součástí postupně budované sítě oborových bran zastřešených Jednotnou informační branou (JIB). Projekt Jednotné informační brány je koncipován jako národní portál zpřístupňující informační zdroje a databáze, dále rozšířený o oborové informační brány KIV, ART a MUS.

Brána TECH umožňuje uživatelům přístup do kvalitních volně dostupných zdrojů především z oblasti techniky, přírodních a aplikovaných věd. Uživatelům, kteří se navíc zaregistrují, zpřístupňuje i odborné placené databáze a nabízí i možnost využití vlastního prostoru v portálu.

Vyzkoušejte novou oborovou bránu TECH na http://tech.jib.cz .

 

Zkušební přístup do databáze IOPscience

Institute of Physics poskytl Státní technické knihovně měsíční zkušební přístup ke kompletní kolekci časopisů vydavatelství IOP Publishing včetně archivu a pre-printů. Zkušební přístup potrvá do 9. května 2008.

 

STK rozšířila bezdrátové připojení: zdarma na internet i v šatně

Praha, 2. 4. 2008 Státní technická knihovna rozšířila svoji síť bezdrátového (WiFi) připojení. Návštěvník knihovny má nově možnost také v prostoru šatny a hlavního schodiště se prostřednictvím bezdrátového vybavení notebooku, PDA či mobilu připojit do počítačové sítě STK a využívat knihovní služby, jako jsou např. hledání a rezervace z katalogu STK, elektronické zdroje atp. Ve svém přístroji pouze potřebuje síťové rozhraní kompatibilní s WiFi 802.11b.

Po přihlášení do systému prostřednictvím čísla svého čtenářského průkazu uživatel navíc může využívat internetové zdroje související s infor­mační gescí STK, tedy s oblastmi techniky a aplikovaných přírodních věd.

Mapa pokrytí signálem

Speciální nabídku připravila Státní technická knihovna pro ty, kdo chtějí vyzkoušet bezdrátové připojení na internet, ale vlastní notebook bez potřebné karty. Ve všeobecné studovně je možné si tuto kartu zapůjčit a nainstalovat do vlastního zařízení.

Podrobný návod a parametry nastavení najdou zájemci na letáčku ve všeobecné studovně.

Nastavení bezdrátového připojení do počítačové sítě STK
SSID stkwir nebo STKHala
network type infrastructure
channel 10
šifrování žádné
autorizace žádná
IP konfigurace zařízení obdrží od DHCP serveru
nastavení prohlížeče proxy server: 195.113.71.200 (http://proxy.stk.cz)
port 3128

 

Březen - měsíc internetu

Praha, 1.3.2008 - Nemusíte chodit do knihovny, abyste byli našimi čtenáři! Pokud ale v březnu přijdete, můžete se těšit na bohatou nabídku služeb zdarma! Zbytek roku pak klidně seďte doma u počítače a využívejte elektronické zdroje z oblasti vědy, techniky a přírodních věd z pohodlí vašeho obývacího pokoje či pracovny.


On-line registrace ZDARMA

Získejte zdarma na půl roku čtenářský průkaz Státní technické knihovny bez nutnosti osobní návštěvy.

Využijte možnosti on-line registrace prostřednictvím odkazu ´Uživatelské konto´ v horní navigační liště nebo ´Čtenáři´ v sekci On-line katalogy a postupujte dle pokynů. Průkaz je nutné vyzvednou do 15 dnů od elektronické registrace nebo vám jej zašleme poštou. Podrobné informace najdete v sekci „Výpůjční služby STK".

Volně přístupné databáze

V rámci akce „Březen - měsíc internetu" poskytla firma Anopress přístup do vědomostní databáze AnopressKOMPENDIUM, kterou tvoří asi 50 titulů encyklopedického charakteru, a Česká tisková kancelář přichází s volným vstupem do svých databází, nabízejících nejrůznější biografické informace, informace o České republice, zemích světa či o Evropské unii.
Přístup pouze ze studovny referenčního střediska.

"Dobré hodiny" - nové průkazy i prodloužení ZDARMA

Chcete zdarma získat nový průkaz čtenáře STK? Sledujte během března kameru z haly služeb na našich webových stránkách nebo přímo pult informací v hale služeb. Jednou za den po dobu dvou hodin budete mít možnost získat nový průkaz na půl roku zdarma (běžně zaplatíte 100 korun!). Stačí přijít v době platnosti nabídky a zaregistrovat se.

Jste naším čtenářem a končí vám v průběhu března platnost průkazu? Můžete přijít kdykoliv v době od 1. do 30.3.2008 a nechat ho zdarma prodloužit o půl roku!

Staňte se testerem nového webu STK

Máme pro vás speciální nabídku: staňte se testerem betaverze nového webového portálu STK! Podmínkou je být studentem VŠCHT nebo ČVUT a ochota přibližně měsíc zkoušet a připomínkovat vytvářený portál.

Patnáct vybraných se může těšit na roční průkaz čtenáře zdarma (případně zdarma prodloužení stávajícího), poukaz na reproslužby STK v hodnotě 300 korun a založení VPK konta zdarma s přednabitým kreditem v hodnotě 200 korun.
Online přihláška

Volný vstup

V březnu bez jakýchkoliv poplatků je umožněn volný vstup do všeobecné studovny. Pouze je nutné si vyzvednout speciální „jednorázový" průkaz na pultu ve studovně.

Vstup do referenčního střediska je bezplatný po celý rok.

Nostalgické exkurze: poslední rok v Klementinu

Co o STK ještě nevíte aneb výprava napříč knihovnou a jejími službami. Od sklepa až po půdu. Poslední šance vidět knihovnu tak, jak funguje v této budově - sedmdesát let STK v Klementinu. Zdarma ve čtvrtek 6., 13. a 20. března 2008 od 16.00 hod. Sraz účastníků v šatně v přízemí STK. Zájemci se mohou hlásit prostřednictvím mailu (pr@stk.cz) nebo se zapsat do seznamu v šatně STK.


Školení pro veřejnost: cesta k informacím snadno a rychle

Chcete efektivně využívat elektronických služeb STK? Najít snadno a rychle cestu k informacím, které hledáte? Využijte možnost zdarma navštívit naše speciální školení pro veřejnost.

* úterý 18. 3. 2008 Ztraceni v moři informací - jak efektivně hledat v odborných databázích, elektronické služby STK a ostatní zdroje.

* úterý 25. 3. 2008 Portál STM (Science, Technology, Medicine) - seznamte se s možnostmi, jak efektně a kvalitně vyhledávat zdroje z oblasti vědy, techniky a medicíny.

Zájemci se mohou hlásit prostřednictvím online přihlášky (18.3. nebo 25.3.), případně se zapsat do seznamu v šatně STK. Minimální počet účastníků: 5.

 

Online kamera v hale služeb

12. 2. 2008
Chcete se podívat na internet, jak dlouhá je fronta u pultů příjmu, výdeje či objednávek knih? Potřebujete prodloužit stávající výpůjčku nebo si zařídit si novou registraci a nechcete čekat? Žádný problém. Uživatelé i návštěvníci Státní technické knihovny se dočkali další novinky: (webkamera z haly služeb dočasně mimo provoz). Státní technická knihovna klade důraz na moderní elektronické, virtuální služby a otevřenost zároveň - čehož je tato webová kamera dalším důkazem. Po záběrech ze stavby nové Národní technické knihovny mohou zájemci nyní vidět i do útrob knihovny stávající.

Snímky jsou automaticky aktualizovány každých 20 sekund a pro lepší zobrazování je vhodné ve Vašem prohlížeči povolit použiti JavaScriptu. (Pozn.: Z kamery není pořizován obrazový záznam.)

 

Státní technická knihovna přeje všem svým uživatelům hodně štěstí a úspěchů v roce 2008.

PF 2008

Nové publikace

7. 12. 2007 Inspirujte se naším fondem
Připravili jsme pro vás výstavku nových publikací z oblasti výpočetní techniky z edice Lecture Notes of Computer Science ve všeobecné studovně.
Registrovaní uživatelé s platným čtenářským průkazem si mohou publikace určené pro absenční výpůjčku ihned vypůjčit.


Emerald

Státní technická knihovna zakoupila přístup do 112 časopisů předního světového nakladatelství Emerald, specializujícího se především na oblast managementu, techniky a informační vědy.


Volný přístup do Sage Journals Online - 5. 11. - 30. 11.

Sage nabízí volný přístup do všech svých časopisů z nejrůznějších oborů (obchod a management, humanitní, společenské a přírodní vědy, technika, lékařství). Podmínkou z získání plných textů je bezplatná registrace.

On-line registrace

18. 10. 2007 Připravili jsme pro vás novou službu, pomocí které můžete získat čtenářský průkaz Státní technické knihovny bez nutnosti osobní návštěvy. Chcete mít přístup k elektronickým zdrojům z oblasti vědy, techniky a přírodních věd z pohodlí domova? Využijte možnosti on-line registrace prostřednictvím odkazu Uživatelské konto v horní navigační liště nebo Čtenáři v sekci On-line katalogy a postupujte dle pokynů.

 

27. 9. 2007 Akce Státní technické knihovny v Týdnu knihoven (1.-7. 10. 2007):

11. Týden knihoven

Letos s mottem „Knihovnická bašta“

Pro labužníky – letošní menu STK:

Předkrm

Průkazy na půl roku zdarma


Entré

Volný vstup do studoven


Hlavní chod – nejžádanější specialita

Školení

Elektronické služby knihoven prakticky
Úterý 2. října 2007, školicí středisko STK, 10.00–16.00 hod.


Zákusek s třešničkou

O Národní technické knihovně
Pátek 5. října 2007, školicí středisko STK, 10.00–12.00 hod.

Pozor, počet účastníků je omezen!!!
Registrujte se včas na https://old.stk.cz/vzdelavaci_akce.html nebo u informační přepážky v hale služeb knihovny.

 

10. 9. 2007 Nepřehlédněte!

Do sekce českých volných zdrojů na Portálu STM byl přidán nový zdroj firemní literatury. Databáze Český návod přináší návody k nejrůznějším elektrospotřebičům.

 

20. 8. 2007 Inspirujte se naším fondem

Připravili jsme pro vás výstavku nových publikací z oblasti výpočetní techniky ve všeobecné studovně.

Registrovaní uživatelé s platným čtenářským průkazem si mohou publikace určené pro absenční výpůjčku ihned vypůjčit.

 

19. 6. 2007 Zveme vás na výstavu!

Výstavu o historii a blízké budoucnosti Státní technické knihovny s názvem OD 300 ZLATÝCH K NÁRODNÍ TECHNICKÉ KNIHOVNĚ můžete navštívit v otvíracích hodinách knihovny - výstavní síň v 1. patře STK (dříve počítačová studovna) je otevřena vždy půl hodiny po začátku provozu knihovny a uzavřena půl hodiny před jeho ukončením. Do 31. 8. 2007, vstup zdarma.

 

14. 6. 2007 Slavnostní poklepání stavby Národní technické knihovny

Dne 14. 6. 2006 byla v rámci tiskové konference na staveništi v Praze 6-Dejvicích slavnostně poklepána stavba NTK a při této příležitosti byla též podepsána pamětní listina, která bude posléze v ochranném pouzdře zazděna v parteru stavby. Aktu se účastnila ministryně školství Dana Kuchtová společně s partnery projektu v čele s představiteli institucí, jejichž knihovní fondy budou pod střechou NTK sloučeny: ředitelem Státní technické knihovny a rektory Českého vysokého učení technického v Praze a Vysoké školy chemicko-technologické v Praze.
Fotogalerie

 

17. 5. 2007 Gratulujeme architektům NTK k získání Národní ceny za architekturu!

V soutěži GRAND PRIX ARCHITEKTŮ 2007 získal hlavní cenu projekt "Centrum ekologických aktivit města Olomouce Sluňákov" z dílny architektů ateliéru Projektil architekti, podle jejichž návrhu a projektu se staví také Národní technická knihovna.

 

12. 4. 2007 Základní služby STK prostřednictvím ICQ: 487 660 757

Prostřednictvím ICQ nás můžete kontaktovat během otvíracích hodin knihovny. Kromě základních informací o fondech STK nebo o tom, jak se stát registrovaným čtenářem STK, je možné tímto způsobem výpůjčky dokumentů z fondu STK objednávat, prodlužovat i rezervovat.

 

5. 4. 2007 Uživatelé STK si mohou půjčovat CD a DVD přílohy časopisů

CD a DVD, která jsou přílohou časopisů ve všeobecné studovně, jsou zde čtenářům k dispozici, a je možné si je zapůjčit na 5 pracovních dnů mimo prostor knihovny. Více informací u služby ve studovně.

 

30. 3. 2007 STK nabízí uživatelům novou službu – seznam elektronických časopisů

Seznam elektronických časopisů STK slouží k vyhledávání elektronických časopisů, ke kterým má Státní technická knihovna přístup díky předplatnému. Zahrnuty jsou také tituly dostupné zdarma. Seznam obsahuje tituly ze všech oborů lidského vědění s důrazem na technické a příbuzné vědy.

 

 

22. 3. 2007 Služby počítačové studovny se přesunou blíž čtenářům

Během prvního dubnového týdneSTK rozšíří přístup na internet a k elektronickým zdrojům mimo prostory počítačové studovny:

hala služeb: 10 PC s přístupem na internet, 3 PC pro vyhledávání v katalozích (OPAC);
všeobecná studovna: 1 PC s přístupem na internet, 2 PC pro studium elektronických zdrojů s možností skenování;
referenční středisko: 3 PC s volně přístupným internetem, 3 PC pro speciální druhy dokumentů (normy, e-books a digitalizované časopisy).

Počítačová studovna bude od 2. 4. 2007 uzavřena - o dalším využití jejích prostor vás budeme informovat.

Za možné problémy spjaté s přesunem PC se omlouváme – děkujeme za pochopení.

 

20. 3. 2007 ANKETA O CENY – výherci

Anketa o ceny pořádaná Státní technickou knihovnou v rámci akce „Březen - měsíc internetu" byla ukončena dne 20. 3. 2007.

Vylosováni byli tři výherci: Bohumil Barda, Antonín Luxemburk a Ilona Opltová, kteří mohou zvolit výhru ve formě rešerše v hodnotě 320,- Kč na libovolné téma z oblasti techniky nebo získat čtenářskýprůkaz STK na rok ZDARMA - gratulujeme!

Zároveň děkujeme všem účastníkům ankety za cenné názory, které budou mít vliv na budoucí podobu služeb STK.
O aktuálním stavu změn a jejich konkrétních podrobnostech vás budeme průběžně informovat.

 

19. 3. 2007 Výstavka knižních novinek

Státní technická knihovna si vás v rámci "Března – měsíce knihy" dovoluje pozvat na výstavku knižních novinek, která se koná ve dnech 19. 3. – 2. 4. 2007 ve všeobecné studovně (1. patro STK).

 

2. 3. 2007 Přístup k elektronickým zdrojům v rámci akce "Březen - měsíc internetu"

V rámci akce „Březen - měsíc internetu" poskytla firma Anopress přístup do vědomostní databáze AnopressKOMPENDIUM, kterou tvoří asi 50 titulů encyklopedického charakteru, a firma Computer Press a. s. přichází s volným vstupem do svého archivu časopisů z oblasti IT, elektroniky, digitální fotografie atd.

Přístup pouze ze studovny referenčního střediska.

Od 16. do 31. 3. 2007 je možno nahlédnout do databáze plných textů zahraničních deníků Library Pressdisplay.
Přístup do databáze je rovněž pouze ze studovny referenčního střediska.

 

19. 2. 2007 Jubilejní 10. "Březen - měsíc internetu" v STK

Co vás letos čeká?

"Dobré hodiny" v STK
Chcete se stát čtenářem STK? Sledujte naše webové stránky! Na old.stk.cz budeme v průběhu března zveřejňovat hodiny, kdy můžete získat svůj první čtenářský průkaz STK na půl roku ZDARMA!

ANKETAs výhrou pro 3 vylosované
Možnost vyhrát zpracování rešerše v hodnotě 320,- Kč na téma z oblasti techniky podle vlastního výběru nebo čtenářský průkaz STK na rok ZDARMA.
Anketa byla 20. 3. 2007 ukončena – více viz výše.

VOLNÝ VSTUP DO STUDOVEN STK
všeobecná studovna - v březnu bez jakýchkoli poplatků
počítačová studovna - pro držitele průkazu STK po celý rok bez dalších poplatků
referenční středisko - po celý rok bezplatně

ŠKOLENÍ PRO VEŘEJNOST - STŘEDA od 16.30 hod. (cca 1,5 hod), ZDARMA
Chcete efektivně využívat elektronických služeb STK? Najít snadno a rychle cestu k informacím, které hledáte? Nebo si zkusit vytvořit vlastní webovou prezentaci?
7. 3. 2007SFX služby STK - služby s přidanou hodnotou - Online přihláška
14. 3. 2007
Portál STM (Science, Technology, Medicine) - Online přihláška
21. 3. 2007Vyhledávání v katalozích, elektronické služby STK - Online přihláška
28. 3. 2007Základy tvorby webových stránek - obsazeno
Registrace
je možná též u informací v hale služeb STK, min. počet účastníků: 2.

EXKURZE
Ve ČTVRTEK 1., 15. a 29. března 2007od 16.30 hod. (délka max. 1,5 hod.), ZDARMA.
Co o STK ještě nevíte aneb poutavá výprava napříč knihovnou a jejími službami.
Sraz účastníků v šatně v přízemí STK.


1. 1. 2007 Do počítačové studovny STK bez příplatku

Registrovaní čtenáři STK nemusí nadále platit příplatek za využívání služeb počítačové studovny - s účinností od 1. ledna 2007 je příplatek za registraci do počítačové studovny zrušen.

 

Státní technická knihovna přeje všem svým uživatelům hodně štěstí a úspěchů v roce 2007.

PF 2007

 

Novinky z roku 2006

Novinky z roku 2005

Novinky z roku 2004

Novinky z roku 2003

Novinky z roku 2002

 

 

10. 8. 2006   referát rozvoje vnitřních a vnějších vztahů a služeb                  Copyright © 2006 Státní technická knihovna v Praze         [CNW:Counter]