Státní technická knihovna
Úvodní stránka | Novinky | Kontakt | Obsah | Výstavba NTK | Portál STM | Nabídka práce | Uživatelské konto | Nápověda | English

On-line katalogy

Zdroje informací

Nabídka služeb

Informace o knihovně

Výpůjční služby STK

e-mail: informace@stk.cz,
pro objednávky, prodlužování výpůjčky a rezervace pujcovna@stk.cz
tel.: 222 221 818, 221 663 496

Pro uživatele mobilních telefonů s podporou WAP je k dispozici on-line katalog knih na adrese http://wap.stk.cz.

Informace o veškerých fondech, službách a činnostech STK Vám poskytneme v hale služeb v 1. patře.

otvírací doba:

pondělí-pátek 8.00 - 20.00 hod.
sobota 10.00 - 17.00 hod.

STK poskytuje výpůjční služby svým uživatelům na základě platného čtenářského průkazu.

Uživatelem služeb STK se může stát občan České republiky starší 15 let, organizace, která má přidělené IČO, cizí státní příslušník a osoba bez státní příslušnosti.

Čtenářský průkaz vystavuje STK na základě platného průkazu totožnosti, ve kterém je uvedeno trvalé bydliště či informace o přechodném pobytu v ČR - další informace najdete v Knihovním řádu.

Od 1. 11. 2002 si můžete odkudkoli objednat výpůjčku dokumentu z fondu Státní technické knihovny i tehdy, nevlastníte-li ještě čtenářský průkaz STK. Této služby mohou využít pouze noví uživatelé. Stačí vyplnit formulář předběžné registrace.

Publikace z fondu knihovny lze vyhledávat v elektronickém katalogu OPAC. Vázané časopisy do roku 1992 lze v elektronickém katalogu vyhledat, objednat však pouze osobně, telefonicky či e-mailem.

Pokud se hledaná publikace nenachází ve fondu STK, mohou si ji registrovaní uživatelé prostřednictvím meziknihovních služeb vypůjčit z jiné knihovny v ČR nebo v zahraničí.

Objednávat publikace z fondu knihovny můžete on-line v katalogu knih OPAC, a on-line v katalogu časopisů OPAC, osobně v STK, písemně, e-mailem na adrese pujcovna@stk.cz nebo telefonicky na tel.: 221 663 428. Staré tisky z fondu knihovny k prezenčnímu studiu lze objednat na e-mailové adrese stare.tisky@stk.cz

Výpůjční lhůta je zpravidla 28 dnů (viz Knihovní řád); pokud není na publikaci rezervace, lze ji dvakrát prodloužit (před uplynutím výpůjční lhůty), a to on-line v OPACu, osobně v STK, e-mailem na adrese pujcovna@stk.cz, telefonicky na tel. 221 663 445 nebo písemně; stejným způsobem lze vybranou publikaci rezervovat (za poplatky určené ceníkem služeb STK).

Poradenskou službu v hale služeb lze využít při vyhledávání literatury v katalozích STK, vyhledávání v souborných katalozích a dalších databázích a při práci s informačními zdroji ve fondu STK a na internetu.

11. 9. 2006   oddělení Základních služeb                  Copyright © 2006 Státní technická knihovna v Praze         [CNW:Counter]