Státní technická knihovna
Úvodní stránka | Novinky | Kontakt | Obsah | Výstavba NTK | Portál STM | Nabídka práce | Uživatelské konto | Nápověda | English

On-line katalogy

Zdroje informací

Nabídka služeb

Informace o knihovně

Novinky

 

12. 12. 2005  Výstava knižních novinek nakladatelství Elsevier

Státní technická knihovna a Intes Praha si vás dovolují pozvat na výstavu knižních novinek nakladatelství Elsevier, která proběhne 12. 12. - 20. 12. 2005 ve všeobecné studovně STK.

 

12. 10. 2005  Vyzkoušejte databáze Scopus a NTIS

Databáze Scopus je největší světovou abstraktovou a indexovou databází z oblasti společenských a přírodních věd, ekonomie, zemědělství a technických a lékařských oborů. Obsahuje více než 14 200 odborných recenzovaných titulů, 180 000 000 odborných internetových stránek a zpřístupňuje též čtyři patentové databáze.
Až do konce roku 2005 mohou uživatelé Státní technické knihovny vyzkoušet bezplatný přístup do databáze NTIS (Národní technická informační služba).

 

21. 9. 2005  Akce Státní technické knihovny v Týdnu knihoven (3.-8. 10. 2005):

Průkazy na půl roku zdarma
(pro nové uživatele STK)

Volný vstup do všeobecné a počítačové studovny STK
(pro všechny - a ještě dodejme, že do referenčního střediska je volný vstup, tedy i bez průkazu, po celý rok)

Zahájení cyklu školení pro širokou veřejnost
(ve čtvrtek 6. 10. 2005)
14.00-15.30 Portál STM (Science, Technology, Medicine)

Exkurze
(v úterý 4. 10. a ve středu 5. 10. od 15.30 hodin pro všechny, kdo se chtějí o STK něco dovědět - sraz zájemců je v šatně STK)

Zkušební přístup do databází společnosti Anopress a ČTK

(od 3. do 9. 10. můžete v referenčním středisku vyzkoušet databáze České tiskové kanceláře a společnosti Anopress; heslo vám na požádání zadají pracovníci referenčního střediska)

 

1. 7. 2005  Bezdrátové (WiFi) připojení na internet ve všeobecné studovně STK

Od června 2005 mohou registrovaní uživatelé STK ve všeobecné studovně využít bezdrátové (WiFi) připojení na internet. Testovací provoz potrvá do 30. září 2005.
Na internet se ve všeobecné studovně můžete připojit přes STK proxy server (pouze WWW); kapacita připojení je 11 Mbps (WiFi standard 802.11b).
Pohyb uživatele připojeného ve všeobecné studovně na internet prostřednictvím WiFi je omezen na zdroje související s informační gescí STK, tj. oblastí techniky a aplikovaných přírodních věd (viz Knihovní řád STK).

Co k tomu potřebujete?
K připojení na internet ve všeobecné studovně STK potřebujete vlastní zařízení WiFi (notebook, plánovač, kapesní počítač, ...) se síťovým rozhraním kompatibilním s WiFi 802.11b. Parametry nastavení najdete na letáčku ve všeobecné studovně.

TIP:
Máte-li notebook bez karty pro bezdrátové připojení, můžete si tuto kartu půjčit ve všeobecné studovně a připojení na internet vyzkoušet.

 

2. 5. 2005  Ve Státní technické knihovně můžete platit kartou

Nemáte hotovost a potřebujete v knihovně zaplatit zpozdné, registrační poplatek nebo třeba větší množství xerokopií? V STK už vám stačí platební karta!

 

14. 4. 2005  Novinky webové služby KNOVEL

Pro uživatele služeb STK jsou prostřednictvím webové služby KNOVEL nově zdarma přístupné tyto zdroje:

 

14. 4. 2005  Výherci kvízu

Ing. Martin Svoboda, ředitel STK, vylosoval ze 75 zaslaných správně vyplněných kvízů tři výherce - jsou jimi Bohumil Barda, Petr Hovorka a Marie Walachová. Výherci získali půlroční volný vstup do počítačové studovny STK a další ceny, které si mohou vyzvednout v hale služeb Státní technické knihovny u Informací.
Gratulujeme!

 

1. 4. 2005  Vyplnili jste v březnu vědomostní kvíz na těchto stránkách?

Prohlédněte si správné odpovědi. Výherce kvízu vylosuje ředitel Státní technické knihovny v první polovině dubna.

 

21. 3. 2005  Výstava knižních novinek z oblasti výpočetní techniky

Státní technická knihovna a Intes Praha si vás dovolují pozvat na výstavu knižních novinek z oblasti výpočetní techniky, která proběhne 21. 3. - 1. 4. 2005 ve všeobecné studovně STK.

 

14. 2. 2005  Březen - měsíc internetu v STK

Co Vás letos čeká?

"Dobré hodiny"
Je dobré dívat se občas na stk.cz. V březnu to je ale ještě lepší. Proč? Na www stránkách STK totiž budeme opět zveřejňovat "dobré hodiny", tedy čas, kdy mohou noví uživatelé Státní technické knihovny získat průkaz na půl roku zdarma.

Do studoven také zadarmo
Jednorázový vstup do počítačovévšeobecné studovny bude v březnu také zdarma. Zdarma bude samozřejmě i vstup do referenčního střediska - jako ostatně po celý rok. Referenční středisko STK je totiž jedinou studovnou, kde nepotřebujete průkaz čtenáře.

Vědomostní kvíz o ceny
Máte pocit, že o službách Státní technické knihovny a připravované výstavbě Národní technické knihovny víte hodně? Zkuste náš kvíz! V březnu jej najdete na webu STK. Odpovíte-li na všechny otázky správně, postoupíte do slosování o půlroční vstup do počítačové studovny zdarma a jiné ceny.

Školení pro veřejnost - Portál STM, Základy práce s internetem, Vyhledávání v katalozích a elektronické služby STK
Chcete se něčemu přiučit? Přijďte na školení o Portálu STM (Science, Technology, Medicine) do školicího střediska Státní technické knihovny. Kdy? Ve středu 2. 3. nebo 16. 3. od 15.00 přibližně do 16.30 hodin. Pokud se chcete seznámit s internetem, přijďte na školení ve středu 2. 3. ve 13.00 hodin. A jestli se chcete naučit lépe vyhledávat v katalozích STK nebo se něco dovědět o elektronických službách knihovny, přijďte ve středu 16. 3. ve 13.00 hodin.
Podrobnosti a přihlášku najdete na stránce školicího střediska STK.

Exkurze
Exkurze proběhnou v březnu celkem čtyři. V úterý 8. 3. a 22. 3. začnou v 16.30 hodin a můžete se na nich seznámit se službami a historií knihovny. 15. 3. a 29. 3. exkurze začnou již ve 14.00 hodin a budou zaměřeny na "zákulisí" knihovny - společně budeme sledovat cestu dokumentu k uživateli (přijetí objednávky, sklad, výdej publikací v hale služeb; přijetí elektronické objednávky Virtuální polytechnické knihovny, skenování apod.).
Exkurze jsou zdarma, trvají přibližně hodinu. Sraz zájemců v šatně v přízemí.

 

Novinky z roku 2004

Novinky z roku 2003

Novinky z roku 2002

13. 12. 2005   referát rozvoje vnitřních a vnějších vztahů a služeb                  Copyright © 2005 Státní technická knihovna v Praze         [CNW:Counter]