Státní technická knihovna
Úvodní stránka | Novinky | Kontakt | Obsah | Výstavba NTK | Portál STM | Nabídka práce | Uživatelské konto | Nápověda | English

On-line katalogy

Zdroje informací

Nabídka služeb

Informace o knihovně

Tiskové zprávy
Praha, 20. 3. 2008

Národní technická knihovna: úspora nákladů na energie dosáhne desítek procent

Budova nové Národní technická knihovny (NTK), která vyrůstá v Praze 6 v areálu technických vysokých škol, odpovídá ekologickým požadavkům a potřebám uživatelů třetího tisíciletí. Energetické úspory v provozu knihovny v řádu desítek procent proti srovnatelně velkým objektům budou dosaženy zejména díky kompaktnímu uspořádání vnitřních prostor, dvouplášťové fasádě či zelené střeše celého objektu.

Celý text

2. 1. 2008

Státní technická knihovna: 290 let od "ostrého startu"

Prvního lednového dne tohoto roku uplynulo 290 let od okamžiku, kdy vešel v platnost zakládací dekret udělující profesuru inženýrství Christianovi Josefovi Willenbergovi na Stavovské inženýrské škole a prakticky tak započala historie českých technických vysokých škol i současné Státní technické knihovny.

Celý text


5. 10. 2007

Hrubá stavba Národní technické knihovny míří do finále

V areálu dejvických vysokých technických škol vyrůstá nejmodernější česká knihovna pro milión svazků technické literatury

Celý text

14. 6. 2007

Národní technická knihovna nabídne zájemcům stovky tisíc volně přístupných svazků

Praha (14. června 2007) - Národní technická knihovna se stane s více než jedním milionem svazků nejobsáhlejším pramenem technické literatury v České republice. Očekává se, že ročně knihovnu navštíví až okolo 900 000 návštěvníků, kteří zde naleznou prostor pro studium, vzájemné setkávání a využívání moderních informačních zdrojů a technologií. V těchto dnech finišuje dostavba přízemí budovy. Otevření Národní technické knihovny je plánováno v roce 2009.

Celý text

 

8. 3. 2007

Státní technická knihovna vzpomene na Tibet

K podpoře boje proti útlaku a nesvobodě se 10. března každoročně připojuje řada institucí i jednotlivců na celém světě - vyvěšením tibetské vlajky. V Praze mezi ně patří i Státní technická knihovna.

Celý text

 

27. 2. 2007

Březen - měsíc internetu" ve Státní technické knihovně

K jubilejnímu 10. a poslednímu ročníku celostátní akce na podporu využívaní internetu s názvem „Březen - měsíc internetu" se již tradičně připojuje i Státní technická knihovna (STK).

Celý text

 

22. 9. 2006

Týden knihoven ve Státní technické knihovně

V týdnu od 2. října proběhne jubilejní 10. Týden knihoven, tentokrát s mottem Cesta do knihovny. Každoročně se jej účastní knihovny z celé republiky akcemi, které mají přilákat do jejich prostor návštěvníky - ať už jde o to odhalit kouzlo literatury těm, kteří svou cestičku ke knihám teprve hledají, nebo sdílet radost z četby s těmi, pro něž návštěva knihovny již neodmyslitelnou součástí života je. Jednou z knihoven, která se i letos připojí k celonárodnímu Týdnu knihoven, je Státní technická knihovna (STK).

Celý text

 

6. 9. 2006

Sekyra Group bude investorem Národní technické knihovny v Praze 6

Stavba Národní technické knihovny, která si vyžádá náklady ve výši 1,8 miliardy korun, může začít. Největší tuzemská realitní skupina Sekyra Group zvítězila ve výběrovém řízení na výstavbu a financování budovy Národní technické knihovny. Skupina v těchto dnech uzavřela se zadavatelem soutěže příslušnou smlouvu. Národní technická knihovna vyroste do konce roku 2008 v Praze 6 Dejvicích na Flemingově náměstí na základě první významné spolupráce soukromého a veřejného sektoru u nás.

Celý text

 

24. 7. 2006

Výstavba budovy nové technické knihovny se stává skutečností

Největší fond technicky zaměřené literatury v ČR v současnosti spravuje v tištěné i elektronické podobě Státní technická knihovna v Praze (STK). Vzhledem k prostorové tísni v Klementinu, v jehož východním křídle tato knihovna od 30. let minulého století sídlí, se o výstavbě nové budovy uvažuje už několik desítek let. Právě v těchto měsících zdárně finišují přípravy k realizaci výstavby Národní technické knihovny (NTK).

Celý text

 

13. 3. 2006

Měsíc internetu ve Státní technické knihovně

Již devátým rokem není březen v našich končinách vnímán pouze jako svátek knihy, ale též jako měsíc internetu. Do celonárodní kampaně sdružení BMI (Březen - měsíc internetu) se již od roku 1998 zapojují knihovny z celé republiky. Jedním z hlavních cílů je zvýšit veřejné povědomí o možnostech a výhodách používání internetu.

Celý text

 

9. 3. 2006

Na Mariánském náměstí zavlaje tibetská vlajka

Tibetskou vlajku vyvěsí v pátek i Státní technická knihovna sídlící na Mariánském náměstí v Praze. Knihovna se tak připojí k celosvětové akci s názvem "Vlajka pro Tibet", jejímž prostřednictvím dávají od poloviny 90. let lidé celého světa najevo svoji solidaritu s Tibetem.

Celý text

 

27. 9. 2005

Noví uživatelé dostanou průkaz zdarma

V Týdnu knihoven, který tentokrát začíná v pondělí 3. října a končí - alespoň ve Státní technické knihovně - v sobotu 8. října, nabídne STK nejen průkazy pro nové uživatele zdarma, ale i volný vstup do studoven, dvě exkurze nebo školení pro širokou veřejnost.

Celý text

 

12. 7. 2005

Státní technická knihovna o prázdninách testuje bezdrátové připojení na internet

V červenci a srpnu má Státní technická knihovna (STK) tradičně zkrácenou otvírací dobu, tentokrát však prázdninové nižší návštěvnosti využívá pro testování bezdrátového (WiFi) připojení na internet, které svým uživatelům umožnila ve všeobecné studovně v prvním patře.

Celý text

 

24. 2. 2005

Státní technická knihovna nabídne v březnu průkazy zdarma a umožní i nahlédnout do zákulisí

Noví uživatelé budou moci získat průkaz na půl roku zdarma, zájemci se mohou bezplatně seznámit s internetem nebo elektronickými službami knihovny či navštívit exkurzi, kde si prohlédnou i "zákulisí" knihovny.

Celý text

 

18. 1. 2005

Na pozemku určeném pro výstavbu Národní technické knihovny v Dejvicích skončily přípravné práce

V dubnu 2004 vyhlásila Státní technická knihovna jako investor stavby dvě obchodní veřejné soutěže - na plnění veřejné zakázky Projektová dokumentace pro výstavbu Národní technické knihovny a dvoustupňovou obchodní soutěž na plnění veřejné zakázky Komplexní zajištění realizace výstavby Národní technické knihovny. První soutěž již má vítěze, druhá stále ještě probíhá.

Celý text

 

30. 9. 2004

Tři knihovny sídlící na Mariánském náměstí si budou "půjčovat" čtenáře

Celý text

 

27. 9. 2004

Státní technická knihovna bude v Týdnu knihoven rozdávat novým uživatelům průkazy zdarma

Celý text

 

16. 6. 2004

Portál STM - šikovný pomocník při vyhledávání odborných časopisů v elektronických on-line databázích.

http://www.portalstm.cz

Celý text

 

24. 5. 2004

Státní technická knihovna bude tento týden otevřena jen částečně

Celý text

 

6. 5. 2004

Státní technická knihovna vyhlásila dvě veřejné obchodní soutěže na výstavbu Národní technické knihovny v Dejvicích

Celý text

 

10. 2. 2004

Březen - měsíc internetu ve Státní technické knihovně

Celý text


2. 10. 2003

Státní technická knihovna bude rozdávat průkazy zdarma

Celý texthistorie Státní technické knihovny

Lenka Laňková

24. 7. 2006   referát rozvoje vnitřních a vnějších vztahů a služeb                  Copyright © 2006 Státní technická knihovna v Praze         [CNW:Counter]